Akce foťák

sobota 13. dubna 2024

Před čtyřmi lety naposledy cvaknul můj první fotospolečník. Úplně si to pamatuju. Byl to těsně po odchodu dědečka, a já se celá uplakaná vracela z procházky. Zapadalo slunce. A to byl úplně poslední výjev, který jsem zachytila. Už dlouho před tím jsem ignorovala, že se k tomu schyluje, však měl přístroj taky svůj zasloužený "věk"... Zůstala jsem pak pár týdnů bez foťáku, což bylo dost děsné. Jako by mi někdo sebral životně důležitý orgán. Nerada bych tuto situaci opakovala. Můj současný "kamarád" už taky vykazuje značné známky opotřebení. Nedivím se, vůbec ho nešetřím. Fotí se mnou v dešti, v mrazech, furt... Neskromně si myslím, že jsme spolu "ulovily" spousty krásných snímků, z nichž některé jsou obzvláště vyvedené.

A právě některé z nich jsem vybrala do série fotografií, které jsem nechala natisknout. Jedná se o tisky formátu A5 na grafický papír (lehce zašedlý, lehce strukturovaný.) Od každé fotky jsou k dispozici dva kusy, všechny jsou číslované, datované, a samozřejmě podepsané. Ráda bych si jejich prodejem zajistila finance na pořízení nového fotoaparátu, až ten stávající definitivně vypoví služby. Takže jestli máte moje fotky rádi, můžete se na některé z nich dívat i doma na stěně, a díky tomu pak i v budoucnu na další nové snímky na blogu či sítích...

Fotky nabízím k zakoupení ve dvou základních variantách:

1. Bez jakéhokoliv rámování. Tato varianta je k dispozici ihned k odeslání. Cena za jeden tisk je 600 Kč. Při zakoupení dvou kusů 1000 Kč za oba.

2. Zarámované v jednoduchém tenkém bílém dřevěném rámečku s antireflexním sklem. U této varianty je potřeba počítat s dodáním během dvou až tří týdnů, podle časových možností v rámařství... Cena za jeden kus takto zarámované fotky je 800 Kč.

(3. Bonusová možnost. Kdybyste chtěli navíc i paspartování, případně jiný druh rámečku, napište, ráda vám poradím. Tato varianta je pochopitelně časově i finančně náročnější.)

Níže je přehled všech nabízených fotek. V případě zájmu o jakoukoliv z nich mi prosím napište na oringle@email.cz, kterou z nich si přejete, potom taky v které variantě (v rámu či bez), a pak nezapomeňte připojit i údaje k odeslání. (Posílám přes Zásilkovnu, takže potřebuju: celé jméno, pobočku, tel. číslo a email.) V odpovědi vám potvrdím přijetí objednávky a zašlu fakturu. Pokud se některé snímky vyprodají, budu se je snažit průběžně proškrtávat, abyste viděli, které jsou volné, a které už nikoliv.

Na fotkách jsem k sobě párovala fotky, které se podle mě k sobě tak nějak hodí, ale klidně si můžete snímky nakombinovat dle svých preferencí nebo si třeba vybrat jen jednu...Vlevo "Lesvos II.",  vpravo "Polní cestou" (1 kus)Vlevo "Láska z lesa", vpravo "Myslík"


Vlevo "Sýkorka z Čičman" (1 kus) , vpravo "Kuk" (1 kus)Vlevo "Strážnice", vpravo "Chrpa" (vyprodáno)Vlevo "Pocukrované Podhostýnsko" (1 kus), vpravo "Měrkovický dub" (vyprodáno)Vlevo "Rozkvetlý sad", vpravo "Solitér"Vlevo "Lesvos I.", vpravo "Řecko"Vlevo "Čičmanský kostelík", vpravo "Na vsi"
Vlevo "Svatý Hubert" (vyprodáno), vpravo "Čertovský průvod" (vyprodáno)


Vlevo "Muchomůrky" (1 kus), vpravo "Beskydy" (1 kus)Vlevo "Kozlíček polníček" (1 kus), vpravo "Bílá tvář" (1 kus)

4 komentáře:

 1. Krásně jsi je, Peti, napárovala👍.
  Liba❤

  OdpovědětVymazat
 2. To by byla věčná škoda, kdyby foťák vypověděl službu zrovna Tobě, která umí tak citlivě zachytit každičkou, i tu nejmenší změnu a náladu přírody. Prosím foť a piš, číhám tu na další pohlazení po duši. Ani nevíš, jak moc mi svým vyprávěním a právě těmi obrázky, jak těmi focenými tak malovanými pomáháš přežít ty nejtěžší měsíce (vlastně teď už to budou dva roky) mého života. Srazila mě k zemi zlá nemoc a já se do přírody a hlavně do hor a do lesa dostanu mnohem míň než by bylo potřeba se z toho nezbláznit. Tak prosím neustávej s psaním a focením, na velikou dálku jseš mou záchranou před přírodním absťákem, velkou inspirací a pomáháš mi to tu přežít! Moc Ti za to děkuju! Zdravím z kraje za devatero horami a sedmero řekami - Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Veroniko, tak předně mě těší, že můžu být oporou, byť nevědomky, v těžkých časech. Moc ráda se podělím, když mám z čeho "dávat". Někdy je ale prostě potřeba šetřit si pro sebe a nabrat dech... Foťák službu určitě dřív nebo později vypoví, ale snad se mi podaří našetřit brzy na nový. Přece jen je focení mým velkým koníčkem a provozuju ho hlavně pro svou potěchu. Držím palce, ať je líp a líp! P.

   Vymazat

Děkuji za komentář!