O Oringli

„Ty máš zase parádní oringle,“ říkávala mi babi Eva. Nosívala jsem totiž ráda, a stále nosívám, roztodivné náušnice všech tvarů a barev. Jednoho dne jsem se rozhodla, že je začnu i vyrábět, protože náušnic přece není nikdy dost. A tak se ve virtuálním světě zrodila Oringle s velkým „O“. Téhle jedné Oringli, která se vlastně jmenuje Petra A. Řehová, přičemž ono A. je nepatrné torzo dívčího příjmení Antonovová, ale jednou došlo, že barvy a pastelky a papír, to je to, co ji odjakživa láká a vábí nejvíce. Schovala tudíž všechny drátky a korálky do šuplíku, že třeba zase jednou, a vrátila se k obrazům, přáním a cedulkám pro různé příležitosti. Ale Oringli s velkým „O“, tu už si nechala.

Každý se pro něco narodí. Já se narodila pro pastelky. Jenom jsem si to dlouho bála přiznat. Od malička mi pořád někdo tvrdil, že nemám žádný talent a že bych měla dělat něco pořádného. Tak jsem se rozhodla studovat učitelinu a pět let jsem také učila. Neskromně musím říci, že mi to šlo. Byla jsem fakt dobrá úča. Jenže jsem začala chřadnout a trápit se. Po nocích jsem tvořila a třásla se na každé prázdniny, abych mohla zase něco patlat. Učení je práce náročná a vyžaduje plné nasazení, takže nápady přicházely méně a méně. Ruce bez nápadů z hlavy po papíru tancovat neumí. A já neumím být bez rukou tančících po papíru… Takže se mi úplně rozstonala duše. Z čirého pudu sebezáchovy jsem proto učinila nejodvážnější rozhodnutí svého života a plně se oddala své vášni... Od té doby jsem to zase já. Veselá, šťastná, a neustále upatlaná od barev. Není to snadná cesta, ale rozhodně je to ta nejkrásnější cesta, kterou znám.

Mému království www.oringle.cz vévodí motto: „Nejkrásnější pohled na svět je z hrotu pastelky.“ Zbožňuju cokoliv, co „smrdí“ papírem a barvami. Těší mě dělat lidem radost skrze to, co vymyslím a vyrobím. Nabízím obrazy na míru, svatební oznámení a dekorace, přáníčka ručně vyráběná i tištěná, loga a celkový vizuální firemní design, ilustrace, plakáty, diplomy, pracovní listy, pozvánky, a spousty dalších věcí. Pokreslit a pomalovat se dá vlastně všechno. Pokud mě chcete poznat ještě blíže, prohlédněte si mé obrázky, ty o mě prozradí mnohem více, než stovky popsaných stran… Portfolio najdete ZDE.

P.S.: Po několika letech "podnikání", jestli se dá moje tvorba tímto slovem zahrnout, mohu potvrdit, že splnit si svůj sen, a pustit se do umění naplno, bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla učinit. Postupně jsem odbourala (a stále odbourávám) všechny strachy, které mě brzdily či brzdí, a nechávám volný průběh své vášni, aby mě vedla. Podařilo se mi naplnit několik úžasných projektů, na které jsem opravdu pyšná, a splnit spousty drobných i větších přání, které těší mě, a hlavně dále přináší radost jejich zadavatelům... Do mého papírového světa postupně vrostly květiny, abych i s nimi mohla čarovat. Kromě obrazů vám ráda nabídnu také květinová aranžmá či věnce, to vše z aktuálně dostupných rostlin, tedy s ekologickým podtextem... A aby toho nebylo málo, tak trochu jsem se zase vrátila k původní profesi, a na různých workshopech vás učím, co se dá z papíru či květin vytvořit. Potkáme se na nějakém? Budu se těšit...

Máte-li zájem o spolupráci; nápad, jak by pro vás mohl být můj blog užitečný nebo si prostě přejete vytvořit cokoliv na zakázku, neváhejte mě kontaktovat (oringle@email.cz). Jsem otevřená novým nápadům a možnostem, jak svou tvorbu posunout zase o kus dál.