Poetický den u Roubenky

neděle 17. listopadu 2019
Předsevzetí letos více fotit, splněno. A stihla jsem to ještě hned zrána, než přišli lidé, takže tak nějak v poklidu a bez kulis barevnosti podzimních bund. Tohle místo má opravdu neskutečnou atmosféru. Mírně zvlněné kopečky, na nich pasoucí se ovce a krávy, stále ještě zlatavé stromy, a do nich jako stužka zařezaná malá vesnice, tentokrát obskládaná stánky... Stánky plnými dobrot, voňavého punče a rukodělného zboží. A v srdci toho všeho nádherná roubenka. Pro mě nejkouzelnější jarmark. Na designových akcích jsou k mání kousky, nad kterými člověk vzdychá a musí je mít,  to je pravda, ale tu duši Vánoc a laskavá setkání v tomhle rozsahu nabídnout nemůžou. Jako tvůrce se cítím tak nějak rozkročená mezi těmito dvěma typy akcí, ale jako člověku mi rozhodně dělá lépe poezie podhorské vesničky...

Apropo k těm setkáním... Včerejší den ke mně poslal tolik vlídných slov, od tolika milých lidí, že si na duhovém obláčku z nich pofrčím asi ještě pěkně dlouho. Díky!♥ Všem, kteří jste se za mnou stavili. Ráda jsem vás viděla! A speciální a velký dík patří mojí neteři, která byla právoplatnou a velmi užitečnou parťačkou, díky které jsem si mohla prošňupat ostatní stánky, dát si kafe a pokecat se známými i neznámými...


13 komentářů:

 1. Nádhera...a ach ty slépky. M

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou úžasné! Kéž bych měla plaňkový plot, kam bych něco takového mohla umístit...:-) P.

   Vymazat
  2. Nemůžu se vynadívat..pucláky s ptáčky už mám...ale bohužel nevím kdo je autorem. Mávám. M

   Vymazat
  3. No, ti Kočkovi, odpověď viz níže...;-) Příště vyražte, doporučuji hned zrána, to byl klid a pohoda a malinko lidí...;-) P.

   Vymazat
  4. Kdo, prosím, vyrábí ty slepice na plot, znáte autora? Díky moc, Tereza

   Vymazat
  5. Terez, to bohužel nevím. Zkuste napsat někomu z Roubenky, oni určitě budou vědět. https://www.penzionroubenka.cz/ P.

   Vymazat
 2. Peti, nevíš, kdo dělá ty puntíkaté pucláky? Hodily by se mi jako vánoční dárek, nádhera... Ivča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivčo, vyrábí je právě ti Kočkovi. Tady mají seznam akcí, kde budou letos prodávat: http://www.keramikaukocku.cz/cesnek/ P.

   Vymazat
  2. Děkuji :-* Ivča

   Vymazat
 3. Petí, to je nádhera...ty pastviny barvy, překrásné.
  Atmosféra takových míst, jarmarků, energie z těch lidí...nechápu, jak někoho bere ten opak v obch.centrech.
  Při pohledu na puntíkaté bucláky, jsem se smála za Tebe, no a pak jsem se zamiloovala já. Ten šípkový hrnek TO JE LÁSKA NA PRVNÍ POHLED.
  Doufám, že "Tě" spousta lidí má doma a radují se (páč to funguje!)
  Magda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Magdi, jsem spokojená i po prodejní stránce. Dokonce kalendáře se nějaké prodaly, bylo krásné sledovat, jak proběhla "chemie"...:-) Díky tomu, že letos jsem prodávala jen tady, tak se těším, že třeba vyrazím někam jako návštěvník a seženu i nějaké dárky...:-) Pořád mám zálusk na Olomouc příští týden, tak uvidíme. Přeju krásnou sváteční neděli! P.

   Vymazat
 4. Krása, příroda, hrníčky...Přeji hezké dny. Marta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem to autorům napsala, že jsou z jejich hrníčků všichni unešení...:-) Taky přeji fajn dny! P.

   Vymazat

Děkuji za komentář!