Co mám společného s Květou Pacovskou?

čtvrtek 17. října 2019
Srovnávat svou tvorbu s její, to bych si nedovolila... Možná ještě ta láska k umění všeobecně nás spojuje. A já tedy dost obdivuju konkrétně um její. Když jsem proto narazila na netu na starší knížku s jejími ilustracemi, rozhodla jsem se udělat si radost, a knihu si pořídit. Zaujal mě i celkový koncept obchodu, kde jsem nakupovala. Detskyantikvariat.cz, eshop s použitými, ale stále hezkými dětskými knížkami. Začala jsem proto sledovat i na socsítích, jestli se třeba neobjeví nějaká další perla nebo srdeční kousek mého dětství...

Po čase jsem dělala na Instagramu malou přehlídku novoročenek z loňských let, a na to konto mi napsala Karla: "Já už Vás sleduju roky, ale nikdy mě nenapadlo Vás oslovit, jakože bych si nechala vytvořit něco přímo pro mě. Mám takový malý eshop s knížkami, www.detskyantikvariat.czhttps://www.detskyantikvariat.cz/ ..." A dál to ani nemusím dopisovat, ne?  Karla se po roce fungování rozhodla pro malý refresh svého webu, a mně moc těší, že právě já jsem se na tomto kroku mohla podílet. 

Takže díky, Květo, žes nás tak hezky propojila. A Tobě, Karlo, přeju, ať se dětskému antikvariátu moc daří, a ať nás dlouhá léta zásobuješ čtivem našich dětských let... A vy, jestli sháníte knížku, kterou jste kdysi mívali rádi, a ne a ne ji najít, nebojte se Karle napsat, ona vám ji vypátrá...2 komentáře:

  1. Pacovskou dokážu ocenit až teď v dospělosti. V dětství jsem její obrázky nesnášela,knížky a časopisy s nimi jsem rychle prolistovávala,abych na ně nemusela koukat. Vůbec nevím proč... Ivča

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jé, a to já si právě živě pamatuju, jak mi teta dovezla omalovánky od Květy, to mi mohlo být tak pět, a jak jsem ty divně nakreslené potvory v nich milovala, a pořád si jimi listovala...:-) Každý má prostě jinou fantazii a vnímání...;-) Hezké dny, Ivčo! P.

      Vymazat

Děkuji za komentář!