Náš život s Matyldou

pondělí 5. února 2018
Začala jsem trochu chytat paniku. Moje první výstava (dobře, výstavička), do party mě vzaly dvě úžasné výtvarnice, takové krásné téma máme, a já nic. Nula nápadů, žádný kloudný výsledek tvoření. Tak jsem to nechala uležet, a pokoušela se nemyslet na to, že už 1. března bych se měla s něčím předvést, a že krom dvou plakátů nemám s čím... Pomohlo i to, že jsem minulý týden odevzdala, co jsem kde slíbila, a mám prázdný stůl a čistou hlavu, než si budete přát něco dalšího. A taky že jsem se konečně zbavila pocitu, že musím dělat "něco extra", a pustila se do toho, co umím nejlíp. Tedy do perokresby a akvarelu. Plátno a barvy mi zatím nejsou souzeny, jsem prostě spíš kreslířka... A náměty ke zpracování? Musela jsem sama nad sebou zakroutit hlavou. Tolik kočičí inspirace 24 hodin přímo pod nosem! O víkendu jsem bedlivě ten náš poklad pozorovala, a sepsala si takové ty klasické domácí kočičí situace a rituály, které nás dennodenně provází. Myslím, že se v nich najde kdejaký kočičák... Zítra pokračuju, protože motivů alá "kousky naší Matyldy" existuje nekonečně mnoho... A z čeho mám obrovskou radost je, že budu mít zapůjčené krásné patinované rámy. Obrazům to v nich bude slušet! A pokud by se vám akvarely líbily, budou po výstavě samozřejmě k prodeji (i s rámy.) Přijdete se podívat?8 komentářů:

 1. Peti,to jsou nádherné obrázky!!!!!!!Přeju krásný večer!Z.

  OdpovědětVymazat
 2. Mě napadá: co víc variant? ten poslední obrázek - víc plochy zabrat těmi závěsy, ty jsou super, a jen kousek kočky a lidí. A tak pokračovat - namalovat ždycky znova variaci na různé výřezy jednoho celku? Aby měl každý jinou kompozici...? A to by šlo k sobě.

  OdpovědětVymazat
 3. Zpívej Matyldo Zpívej Matyldo Zpívej Matyldo a přidej se k nám...teď to půl dne nepustím z hlavy:-)
  Petí, gratuluji k dalšímu posunu, to je krásné, že si Tě vzaly pod křídla:-)
  Moc se mi líbí kočičí inspirace, "postelová" verze zase rozehrává úsměvy.
  Petí, mě napadly omalovánky, naskočili mi zdrav.klauni jak přijdou za dětmi, donesou pastelky a Tvé obrázky...Přinést do té bílé sterility Tvé obrázky a barvy.
  PS. Na fotku čtyř krásek jsem nezapomněla.
  Magda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, Magdi, jsem fakt ráda! Jednak Lucku i Míšu odjakživa obdivuju skrze jejich tvorbu, takže je mi obrovskou ctí, že můžu s nimi něco takového podniknout, a taky já bych se k té výstavě asi sama nikdy nedokopala prostě... A začít modrými kočkami je myslím super příležitost...;-)
   P.S.: Těším se...;-)
   P.

   Vymazat
 4. My blue little girl, modrá je dobrá a modří vědí:-))
  Blue forever!
  Já se těším na reportáž z výstavy.
  (Jak Pavlovovi psi reagovali na světlo, já to mám zase s Tebou a modrým puntíkem. Nedávno jsem někde viděla modrobílou punt.soupravu prádla a to jsem se už musela napomenout:-))))
  M.

  OdpovědětVymazat
 5. Kdyby bylo inspirace málo, poslouží ti ráda 12.2. i ta moje chlupatá modelka. A určitě i názorně nějakou lumpárnou. :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář!