Plakát

pondělí 5. září 2016
Není plakát jako plakát... Asi vás nepřekvapí, že nejsem zrovna zastáncem "obrazů" z Ikea a podobných tisků, které má doma každá druhá domácnost. Dávám přednost originálům, fotkám, osobním vzpomínkám... Možná vás tedy přece jen překvapím, když hned jedním dechem dodám, že plakáty zbožňuju. Víte ale jaké? Takové ty autentické... Třeba filmové ze 60. let. Nebo divadelní. Možná by se sem daly zařadit i přebaly knih. Zkrátka ty, které mají svou funkci, která dává estetičnu smysl a hloubku. 

Baví mě plakátová zkratka, která musí vyjádřit vše... Barevnost, která musí zaujmout... Práce s písmem... Moc ráda listuji knížkou Konfrontace, která ukazuje podobu českých a polských plakátů k jednomu filmovému dílu. Z posledních let jsem si oblíbila plakát k filmu Ve stínu. Už před čtyřmi lety jsem pípla, že bych si ho přála, a mohla jsem mít hned tři kusy... Ten jeden, se kterým jsem se nakonec spokojila, mi dodnes leží ve skříni. Jsem husa, musím to napravit. Protože mít na zdi modrého Ivana Trojana? To chceš! A určitě mu to v chumlu s přebalem knihy Modré stíny, který se mi tak líbil, že jsem ho pověsila hned po zakoupení, bude slušet ...

Nedávno jsem dostala příležitost udělat taky jeden plakát. S výsledkem jsem spokojená, jinak bych se nechlubila, to dá rozum... Dokonce jsem s ním tak moc spokojená, že uvažuji nad tím, že si ho nechám vytisknout ve velkém, třeba do dětského pokoje... V akci si ho můžete prohlédnout na stránkách KulturaFM, nebo na webu naší městské knihovny... Jsem zvědavá, jestli ho potkám vytištěný i někde ve městě... A jestli na akci vyrazíte, můžete se těšit i na pohádkové omalovánky...10 komentářů:

 1. Peti, já ty tvoje omalovánky zbožňuju. A plakát je taky nádherný. Trojan dobrý, ale ten tvůj je prostě tvůj. Je skvělý. A já trochu nadávám, pže do úterka budeme u našich ve Studénce, a tahle skvělá akce je ve středu :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já Ti nějaké omalovánky ukořistím a pošlu ze židličkama (a pevně věřím, že to bude do Vánoc...:-D). Děkuju moc, Baru! P.

   Vymazat
 2. Já Trojana fakt nemám ráda, bůhvíproč :D Na zdech jsem měla spousty fotek, ale postupem času jsem je sundavala, až mám zase jenom bílé zdi a dva plakáty Queenů a Beatles :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A no jo, já zase třeba nerada čtu Kunderu, a všichni se hroutí, když to řeknu nahlas...:-) myslím, že Trojan má fanynek dost a nějak tu ztrátu přečká...:-). My bychom potřebovali přistavět stěnu, aby bylo kam věšet další obrazy...:-) Btw. hustý blog...:-D Kéž by mi bylo zase devatenáct...:-). P.

   Vymazat
 3. Péťo, jsme na stejné vlně, s Trojanem i s tím Tvým plakátem - ten se mi obzvláště líbí - šíří kolem sebe pozitivní energii a té je třeba vždy a všude :-) Měj se krásně A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, kdyby ten plakát byl hnusný, tak si ho na zeď nedám, Trojan netrojan...:-). Ale tím, že se mi fakt líbí graficky, je to jen příjemná tečka, kdo je na něm vyobrazený...:-). Každopádně mě moc těší, že se můj plakát líbí a že vyvolává dobrou náladu:-). Díky moc! P.

   Vymazat

Děkuji za komentář!