Modřence a konvalinky

neděle 3. května 2015
A už je to tady. Čerstvým květinovým vazbám doba zaslíbená. Tolik materiálu na záhonech a loukách zadarmo!!! Konvalinky a modřence, ááách. 

Podle mě je konec dubna ideální doba pro svatbu. Kvete tolik překrásných květin! Pokud někdo neřeší ekologickou šetrnost vazeb z místních květů (což je ovšem velká škoda), mohla by ho zajímat aspoň nižší cena... Moje vysněné byly právě konvalinky... Ovšem v srpnu jaksi smolík... A taky svatební fotky v nějakém takovém starém rozkvetlém sadu, to musí být velká nádhera...

(Proč jsme se teda brali v srpnu? Z několika lakonických důvodů. Jednak mívám v srpnu minimálně o pět kilo míň než v dubnu a taky jsem aspoň trochu opálená, oproti jaru, kdy se zelená všechno, včetně mě... Taky mívám volno v práci a tudíž velké operační pole pro přípravy... No, a ještě jsme v srpnu tak nějak slavili desetileté výročí, což je docela pádný argument...)

(Hele, ale nemít zadek jak dostihová kobyla, mít normální barvu pleti, nebýt učitelka a potkat se s mužem dřív, tak teda rozhodně duben...)


12 komentářů:

 1. NÁdhera, takovou si budu muset do vázy obstarat taky! Terka

  OdpovědětVymazat
 2. Vtipnej článek, konečně můžu dneska začít pracovat - pořád jsem hledala pravý potěšující impuls. A přišel tady! Juch. Dík.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je fajn, že jsem někoho "nakopla" do práce:-). U některých žáků se mi to za celý den nepodařilo:-D. Tak hezké pondělí! P.

   Vymazat
 3. Krásný to máš! Konvalinky for ever...miluju je od malička...a v dobách dětských, kdy jsem si ještě tak napůl říkala, že kdybych se náhodou vdávala, tak kytku jenom z konvalinek...a manžílek by ale musel mít jméno Konvalina...(můj děda i strejdové se tak jsmenují-jmenovali), ale krom mé rodiny jsem žádného nepotkala, takže smolík...a basta :-)))
  Měla by sis zřídit Oringlí agenturu svatební...si myslím :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to já bych moc ráda, kdybych nebyla takový srab lpící na jistotách (finančních...) Potřebovala bych vedle sebe zběhlého obchodníka...
   Konvalinky jsou dokonalý vynález. Každý rok na začátku května chodím do jednoho lesa a doufám, že už budou kvést nebo naopak nebude už po nich... Letos jsem se trefila, nadšení veliké.
   Říkala jsem si, že si tu konvalinkovou kytku dopřeju, ale přišlo mi to takové nepřirozené, v srpnu...
   (Ale kytka nemusí být jen ke svatbě, nee?:-)
   P.

   Vymazat
 4. Tak a dost.
  Sednout a poslouchat!
  Ticho jsem řekla!
  Naposledy!
  Ne, nehlásit se, bez šance. Na wc jsi byla, chabá výmluva.
  Jsi natolik krásná, že si Tě okroužkoval chlap Tvých snů?
  ?
  Jsi natolik vyjímečná, že nezapadáš mezi 30kg-ové tyčky?
  -
  Umí Tvé úžasné nápady i tiché myšlenky překřičet chrastění kostí 20 modelek dohromady?
  -

  Ty naše kobylko, duben neduben, měla jsi svatbu (svých) snů a to do puntíků, no ne?
  Magda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale tož, Magdi, zas mě neber tak vážně, však já se nehroutím, aspoň sedám do měkkého, no ni?:-D. A rozhodně nemrčím, svatba byla bájo, jen předávám dál svá "moudra". To víš, musím sama sebe přesvědčit, že JSEM svatební agentka:-))). A ráda Tě "vidím";-). P.

   Vymazat
  2. Však já Tě tak vážně nebrala (vždyť Tvůj humor, myšlení atd je z blogu znát dlouhodobě -optimismus radost...),
   ale nechytit takovou krásnou smeč, no to bych nedokázala:-))
   Jen nevím, jestli se tu málo modlíme či co, moje mamka má pořád konvalinky jen v green verzi:-(
   A ještě tě potěším, o naší větvi tatínek říká, že jsme jako vyblité zelí!!!
   Dobře se na to hrály úlevy ze škol - stačil ten hrozně bolestný výraz.
   Jsme bílí 10měs v roce, když dr vyslovil podezření, zda nemám málo železa, tatínek prohlásil, že mě provdá za majitele místního výkupu železa.
   Když jsem po úrazu na zemědělce ležela v nemocnici v PROSINCI a pak mě propouštěli, opřeli mě o zeď a vypisovali propouštěcí papíry - tatínek vyslovil obavu, zda se na propustku cítím, že splývám se zdí...a sestra řekla, že asi málo chodím na sluníčko.
   Tatínkovo řev TO MYSLÍTE V PROSINCI?????????????? se tam s ozvěnou odráží asi ještě dnes.....
   A chceš třešinku na dortu? Přimáčkli mě valníkem, měla jsem otřes mozku...přišla kontrola s nějakým indickým dr. Chyběl mu knoflík na košili zrovna v místě pupíku, na tom snědém chlupatém pupíku a to přímo přitahovalo se tam dívat - a já si pak vyslechla, že po otřesu mozku neudržím oční kontakt:-))))))))))))))

   Vymazat
  3. Jen chytej, chytej;-).
   Ony rozkvetou, my je našly taky jen na pár metrech osvícených sluníčkem, jinde ještě nejsou...
   Já když se nenamaluju, tak se mě taky všichni ptají, jestli nejsem nemocná... Což je fajn, když chceš simulovat, ale docela blbíčko, když se snažím vypadat k světu:-).
   Někdo je praštěný, někdo přejetý valníkem:-))).
   No jo, ne jen některým ženám je těžké dívat se do očí...:-D.
   P.

   Vymazat
 5. Peti,
  překrásná kombinace, srdce plesá, duše jásá. Krása!
  Krásné dny
  Katka ze Země ZA DUHOU ♥

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář!