Vánoční přání, když chcete darovat korunky nebo poukaz...

čtvrtek 7. prosince 2017
Tohle posílání přes emaily je docela fajn, co říkáte? Já nemusím do tiskárny a na poštu, vy máte ilustrace hned u sebe, a můžete si je natisknout, kolikrát je potřeba... Není to drahé, já z toho přece jen něco mám... A ještě mi píšete moc hezké vzkazy, což je pro mě bonus k nezaplacení... Když vám nabídnu přání, které jsem tvořila kdysi v létě, pak na něho úplně zapomněla, teprve včera ho objevila, a tudíž ho už nestihnu nechat natisknout, budete mí taky zájem?

Pro jistotu vám to vysvětlím... Někdy je potřeba darovat peníze nebo dárkový poukaz. Je to lepší, než věnovat něco, co druhému radost neudělá, nebo co nepotřebuje. Ale i to se dá sfouknout s vtipem a vkusně. Já vyrábím přáníčka s kresbičkami, fotkami, kolážemi, různými nápisy a vzkazy, většinou k obnosu přidám výherní los nebo třeba volňásek do kina, zkrátka něco, aby to nebyly prachy jen tak "nasucho" v obálce. 

No, a tento motiv je vymyšlený tak, abyste mohli podobné přání taky vyrobit. Není to nic složitého, rukodělně se vyřádíte, a budeme mít dobrý pocit, že jste se do výroby dárku přímo zapojili... Nejjednodušší verzi zvládne opravdu každý, ti zručnější si mohou samozřejmě doladit a dozdobit dle libosti...MATERIÁL: vytištěné motivy na A4 (nejlépe tvrdé), tvrdý papír A4 (nejlépe barevný), lepidlo či oboustranná izolepa, nůžky, obálka C6 (obyč obálka na dopisy, bílá, klidně barevná), obálka B5 (do které vložíte vyrobené přáníčko), černá propiska nebo fixa (ať se máte čím podepsat)

NÁVOD:
1. Motiv vytiskněte na bílý, nejlépe tvrdý papír. Obrázek je barevný, takže samozřejmě na barevné tiskárně. Jednotlivé karty vystřihněte podél naznačených linek.
2. Barevný tvrdý papír přehněte napůl tak, že kratší strany papíru přiložíte roh na roh k sobě, a vzniklý hřbet uhladíte třeba pravítkem. Vyrobíte otvírací kartu o rozměru A5.
TIP: Ideální bude, když vybere papír, který bude mít barvu, jaká je použitá na obrázku, tedy žlutou, oranžovou, hnědou, šedou či béžovou. Nemáte-li po ruce takový papír, klidně může být i bílý. (Babica style, yeah!)
3. Hřbet přání máte u levé ruky - otvírá se jako kniha. Na jeho první stranu nalepte vytištěnou kartu s nápisem "To všechno si chci s tebou o Vánocích vychutnat..." Obrázek nalepte doprostřed stránky tak, aby barevný papír kolem dokola vytvořil rámeček.
TIP: Já k lepení raději používám oboustrannou izolepu než lepidlo. Používá se tak, že si ustřihnete čtvereček z "klubka", tento kousek nalepíte na zadní stranu motivu, který budete lepit, a teprve pak odstraníte ochranou žlutou fólii. Použít ale můžete samozřejmě i obyčejné lepidlo.
4. Přání otevřete. Na levou vnitřní stranu nalepte obálku C6, do které vložíte peníze nebo poukaz. Můžete nalepit přímo na přání, nebo pro vylepšení podlepit ještě jiným barevným či vzorovaným papírem.
5. Na pravou vnitřní stranu nalepte kartu s motivem "...si jistě zvládneš pořídit sám/sama..."
6. Hotovo! Můžete se podepsat přímo pod tento poslední motiv, a nebo na úplně poslední stranu přání. Na tu také můžete dopsat osobní věnování, nalepit společnou fotku nebo třeba obrázek toho, co by si obdarovaný  mohl koupit...

Postup bude stejný jako u Anděláře. Napíšete mi email, já vám pošlu "účet", a email s A4 k vytištění. Pro jistotu vám do emailu zkopíruju i tady sepsaný návod, ať ho pak nemusíte hledat po všech čertech a andělech... Cena 100 Kč. Můžete využít letos, příští rok, klidně za 10 let. Ještě bych vám podobným stylem chtěla nabídnout sady jmenovek na dárky, co myslíte?


5 komentářů:

 1. Peti, ja Ti chcem len napísať, že vďaka Tebe mám tento rok ručne urobený veniec a skoro všetky darčeky zabalené a už v obývačke:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je bezva, Ali, ale určitě to není díky mně, ale je to jen a jen Tvá vlastní zásluha...;-) Krásné dny! P.

   Vymazat
 2. Perfektní nápad,něco takového jsem už dlouho hledala...už si píšu.Mirka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mirko, díky za zájem, a ať dobře slouží! P.

   Vymazat

Děkuji za komentář!