Když knížky vypráví ještě jiné příběhy...

pondělí 12. června 2017


Únava materiálu, to teď teda sakra sedí... (Zatím lehce rozečteno, nepřečteno. Přiznávám, jakmile jsem zjistila, o jaké téma se jedná, a záměrně neprozrazuji jaké, můj zájem ochladl. Ale nehodlám podlehnout předsudkům, a zkusím číst dál...)
Ke dnu. Tam už to spadnou nenechám, to už umím... (Tu si přečtěte! Miluju knížky, které se dostanou pod kůži, úplně mě pohltí. A tahle to dokázala. Krása, čiré potěšení z četby.)
Ranhojič. Přemýšlím, co bude momentálně tím mým "léčitelem". Hodně uvázaných kytek, hodně povídání s mámou, hodně hodně procházek v přírodě, hodně sportování, velmi málo pracování... A stejně nic, stále "únava materiálu". (Film se nám moc líbil, tak jsem dostala knihu od muže jako překvápko k narozeninám.)
Hygge. Tajemství spokojeného života. To, k čemu všichni směřujeme. Zase naplno vypukne, až povolí "únava materiálu." (Stihla jsem zatím jen prolistovat, ale myslím, že se mi bude hodně moc líbit! O víkendu mi Tom řekl, že bych měla založit sektu lidí "fascinovaných obyčejnými věcmi". Že by to spoustě lidí dost prospělo... Když mě viděl, jakou radost mi dělá nasbírané obilí a uvázaná kytka... No jo, ale ta už je dávno založena, že jo? Vy všichni, kdo sem chodíte... My všichni do ní už dávno patříme...)
1. Kočičku jsem vám tu na blogu ještě nepředstavovala, že? Dohlíží na mě nad postelí, ten její úsměv, to je přímo vzor! Přišla mi od Dag., v balíčku ještě s voňavými bylinkami, jako poděkování za výhru v soutěži... (Můj komentář na Facebooku, který jsem vystavila už v dubnu, stále platí: "Mno, a takhle to dopadne, když já vyhlásím soutěž... Jako poděkování mi dorazí takovýhle úžasný balíček! To abych soutěže vyhlašovala pořád... Je vidět, že mé věrné čtenářky mě opravdu znají... Bylinkový čajík, pruhovaná kočička a hromada visaček z krásného papíru... Aaaaaach....)
2. Knížky... Viz výše...
3. Narozeninová nástěnka! Pořád ještě chodí poštou papírová přáníčka, jupí! Díky za osobní i psaná přání!
4. Ke svatebním obrázkům přibyl narozeninový. Andílkový. Protože andělů strážných není nikdy dost... Teta Jana mi ho vyrobila z mamčiných kresbiček a je úžasný! A vůbec, kdybyste viděli narozeninovou kupku, která na mě od ní doma čekala... Všechny obálečky, papírečky, srdíčka, puntíčky...2 komentáře:

  1. Hlásím se do té sekty lidí posedlých obyčejnými věcmi! Momentálně si frčím na knížkách...z knihovny...ve čtečce...atd. na hygge se také chystám, až dočtu další :) řada je veliká. Ke dnu mám na wishlistu také...užívej krásné léto!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuju, Jitko, taky přeju krásné letní dny! P.

      Vymazat

Děkuji za komentář!