Soutěž o knihu Zakletý zámek

úterý 21. března 2017
Už se to peče, už se to vaří... Knížce zbývá pouhý týden, a bude na světě! Nemůžu se dočkat, až příští týden hupsnu na vlak, a pojedu do Poličky, podepisovat tu hromadu knih, kterou jste si objednali v předprodeji. Pokud se tak ještě nestalo, a chcete naši knihu pohádek získat s milými bonusy navrch, máte právě ten týden, abyste to napravili. O jaké bonusy se jedná? Poštovné zdarma, záložka, a placka s princeznou...

No, a na pět z vás, na které se příští týden usměje štěstí, čeká knížka jako dárek ode mě. Na oslavu toho, že se to opravdu povedlo! Jaké jsou podmínky?

1. Olajkujte FB stránku Zakletého zámku NEBO olajkujte Oringlí Facebook NEBO se přihlašte jako čtenář tady na blogu NEBO sdílejte tuto soutěž na jakékoliv sociální síti či blogové stránce. NEBO klidně všechno zároveň, tím nám uděláte úplně největší radost... (Něco z toho si určitě vyberete... Nebo už dávno splňujete... A napište mi prosím, co to bylo.)
2. Napište mi, co vás přiměje, abyste v té záplavě titulů, které dnes vychází, sáhli po určité knize, a koupili si ji. Je to renomé autora, výtvarná stránka knihy, mediální kampaň ze strany vydavatelství, doporučení přátel...?
3. Nechte mi v komentáři na sebe kontakt, ať vím, kam napsat výherci.

Soutěžit můžete do dvanácté hodiny polední 28. března. Poté vylosuji vítěze. (Pokud mě některý z komentářů obzvláště osloví, vyberu ho k obdarování rovnou, bez losování.) A hned v sobotu 1. dubna knížky s láskou zabalím a pošlu k vám... (Držte mi palce, ať mi při psaní věnování, podpisů a balení neupadne ruka. Bude to šichta...)

28. 3. 2017 - Gratuluji výherkyním! Všech pět dam, Renata, Stehlice, Dag., Barbora K. i Veronika M. už ode mě obdržely zprávu. I ostatním velmi děkuji za účast a vaše vzkazy.19 komentářů:

 1. jsem čtenář přes bloglovin a hodně dám na doporučení a sympatie, harmonii výtvarné stránky a obsahu.. .)
  marketa.botankova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Likuji už dlouho Fb a jsme pravidelná čtenářka blogu. A výběr volím buď na recenze nebo co mě brnkne do nosu v knihkupectví a je pravdou, že to většinou jsou ilustrace. b.konarikova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Čtu často blog (minule když mě manžel vidět slzet, tak se hned ptal, jestli čtu to od Peti :-D), na fb mám samozřejmě olajkovanou Oringli a teď i Zakletý zámek.
  U knih dám často na doporučení kamarádů a poslední dobou ujíždím na Svojtkovinách ;-), jejich dětské okýnkové knížky mi prostě učarovaly ;-) PavlikovaRenata@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Jééé, my bychom taky rádi jednu! U knih to mám různě, někdy jdu na jistotu a beru oblíbeného autora, jindy dám na doporučení. Miluji ale vybírat knížky holkám, to dokážu strávit v knihkupectví několik hodin, listovat, oňufávat a koukat na obrázky. Ještě že mám tři děti - troje narozeniny a vánoce k tomu, jupí!

  OdpovědětVymazat
 5. Jsem učitelka na prvním stupni ZŠ a nevěřila byste, jaká kvanta knih nám projdou třídou a z nich je pouze hrstka, kterou bych pořídila své dceři. Je to zoufalství. Knihy, vydávané masově po kvantech, většinou nedoporučuji, nemají srdce. Pro mě jsou nejcennější právě knihy, které vytvářejí umělci, jako jste vy, knihy, které si hned tak někde nekoupíte... Přeji Vám mnoho spokojených čtenářů :-) Peťa (petrulka.1@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 6. Milá Petro, sledují vás na blogu delší dobu a líbí se mi váš styl. Synovi už pomalu nemám co číst večer před spaním, takže nová kniha by bodla:-) Knihy čteme převážně starší/klasické a dle mého názoru plnohodnotné, které mám ještě z dětství a moc se mi líbily. Máme rádi: Pejska a kočičku, Kocourek Modroočko, Kulda Kulíšek, Kuba Kubikula a vede Birlibán od E. Petišky, ale skoro nikdo ji nezná, což je velká škoda. Nových knih moc nemáme, ale na pár už se chystám​. Vybírám podle recenzí blogerek, doporučení přátel, a hlavně vkusné a originální ilustrace. A taky mám ráda knihy, které lidi moc neznají. Přeji mnoho úspěchů v další tvorbě. Bára (barunkabavlnka@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 7. Milá Peti, pokud knížky vybírám sama, hodně dám na ilustraci a netypický příběh. Nevadí mi, že může jít o začínajícího či naopak známého autora. Dětské knížky jsou nádherné právě pro ty ilustrace, které v těch "dospělých" prostě nějak pořád chybí. Poslední dobou miluju knihy Pavla Čecha, jsou tak poetické a plné tajemství. Byli jsme naposled se školkou na jeho výstavě a byla to krása. Srdcovka jsou pro mě z těch nových knížek Lichožrouti, u kterých preferuju ale hlavně ten první díl. Kombo Galina Miklínová a Pavel Šrut mě baví:). Jinak sleduju tvůj facebook a můj mail je: v.merendova@seznam.cz
  Měj se, Veronika

  OdpovědětVymazat
 8. Vybíráme často podle ilustrací, obálky... celkového vyznění knížky. Jsme velcí čtenáři, dáme na doporučení kamarádů, sledujeme určité blogy o knížkách, chodíme do knihovny. U nás doma vedou knihy, které neztrácejí na půvabu ani po letech:-) Oblíbené jsou knížky od Baobabu a také od Svojtky. Často se nemůžu udržet, abych je nekoupila pro naši malou dceru, ačkoli je pravda, že si v nich listuji se stejnou radostí jako ona:-) Držím pěsti, aby i Vaše kniha měla hodně okouzlených čtenářů Annika@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Peti sdílím na fb a na blogu.
  Knížky vybírám dle pocitu, recenzí na webech. Ilustrace mě také hodně nalákají, ale jsem ráda když má knížka co říci...Rýmy nejsou překotné, příběhy se čtou dobře (nedělá se knedlík v krku :D) a děti to zaujme.

  Tak třeba se usměje štěstí ale ráda si ji pořídím i když to nevyjde.
  Martina barabasca.made@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 10. Dobrý den, lajkuji stránky na FB. Pro dceru vybírám knížky podle ilustrací, protože čtenému slovu zatím moc nedáme. Naše čtení je momentálně o vyprávění a popisování obrázků v knížkách. Inspiraci na nové knížky taky hodně hledám na internetu podle recenzí blogerek. Martina, makaface@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Právě jsem se přihlásila jako čtenář na Bloglovin, ale stránky sleduju už dlouho a sdílím je na svém blogu. Stránky Oringle jsou úžasné, origoš :-), ale hlavně takové... srdečné a otevřené, moc vám fandím ve vaší životní cestě a vlastně i trochu závidím...

  Knížky si vybírám intuitivně a pocitově, musím si je ošahat, pohladit, očuchat. Ilustrace jsou hlavně u dětských knížek nesmírně důležité, mám doma několik pohádkových knížek, které jsem si koupila jen tak sama pro sebe a občas jimi listuju, prohlížím si obrázky a říkám si: "Jé, to bych taky chtěla umět..." :-) Martina nekontrolovatelna@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Keď je reč o tejto knihe, ja by som si priala len tú Princeznú, plagát, aby som si ju mohla zarámovať:-)
  Veď vieš oranžová tvár, fialové vlasy...

  OdpovědětVymazat
 13. Dobrý den, protože doma mám prvňačku, tak nyní knížky kupujeme častěji. Ze školy nosí několikrát do měsíce brožurky různých nakladatelství, ale málo kdy mi padne něco do oka. Většinou dávám na doporučení známých nebo švagrové, která je učitelka na prvním stupni, tak doporučí vždy dobře. Taky ráda chodím do knihkupectví a knížky prohlížím - prostě musí zaujmout.
  Jinak sleduji Zakletý zámek (Joel Te) a email je patikova.aneta@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Dvě knížky mám už objednané,tak jen mimo soutěž:-)Pro své děti jsem nejprve vybírala knížky z mého dětství. Zatím je stále kam sáhnout buď do své dětské knihovničky u mé mamky nebo momentálně u maminky mého muže. A když je knížka nová tak na doporučení paní učitelky nebo kamarádek.Už se moc těším až si v ní budu moci zalistovat.

  OdpovědětVymazat
 15. Oringličko:-) Od dětství miluji knihy a milují je i naši kluci. Kupuji každý měsíc nějaké nové. Naše knihovna se pyšní mnoha tituly z mého a manželova dětství. Nemám FACEBOOK, nemám BLOG.... Mám jen ohromnou chuť mít tuhle knížku doma, protože jsi do ní dala kus sebe. A Tebe já bych chtěla poznat osobně. Stejně si jednou zajdeme spolu na kávu;-) Přeji výhru všem zúčastněným a kdo nevyhraje, koupí si sám:-) Krásné jaro přeje Ester z Olomouce

  OdpovědětVymazat
 16. Fandím Oringli i Zakletému zámku, a to nejen na FB :) Syn je ještě malý (2 roky), takže vybírám knížky převážně podle ilustrací. Inspiraci na konkrétní knížky čerpám hodně z blogů (hlavně http://blog.rosamitnik.cz/ a http://www.madamecoquette.cz/ mají úžasný obsah dětských knihovniček). No, a často taky vyrazím do knihkupectví,....sama.....a nakonec vždycky nejdelší čas strávím v dětském oddělení a většinou neodejdu s prázdnou. Matýsek teď těžce preferuje knihy o vlacích, autech a letadlech, ale i knížka Zakletý zámek by se mu určitě líbila, až bude trochu starší. Protože mě se líbí moc,...takže by byla nejdřív pro mě a časem i pro syna. :) irena@vondrlik.cz

  OdpovědětVymazat
 17. Milá Petro, jsem pravidelnou čtenářkou Vašeho blogu a chodím sem načerpat energii, pro potěchu srdce i oka.I když už mám děti velké, často skončím v knihkupectví právě v dětském oddělení, kde je spousta krásných dětských knížek...(ale také spousta a spousta knih, které nechápu, že někdo koupí)...prostě z nich něco musí vyzařovat,a právě proto moc záleží na ilustracích...Přeji Vám, aby si k Zakletému zámku našlo cestu co nejvíce dětí i dospělých.
  Moc Vám fandím...Mirka konecnamirka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 18. Milá Petro,nemám facebook ani blog,ale i tak ti ráda píšu...neznám lepší pocit,než když v ruce držím kvalitní knihu,to je půlka výběru - obálka,papír,ilustrace.Pokud dobrý na první pohled je na řadě obsah.Poslední dobou nakupuji převážně dětské knihy,nejlépe v malém obchůdku a nejraději z nakladatelství Baobab.Po hodně dlouhé době vyšla Ema naopak a to mě udělalo velikou radost.
  Přeji hodně nadšených čtenářů....
  dagmar.brtnikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 19. Vaše obrázky jsem viděla na blogu u Alenky Otcovdom a moc se mi líbí. Proto jsem k vám zavítala a už vím, že jsem tu už někdy byla :-)
  Nově jsem vaše sledující.
  j.jersakova@seznam.cz
  Jarka

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář!