Chtěla bych připravit...

čtvrtek 26. května 2016
...katalog svatebních motivů. Občas mi někdo napíše, jestli něco takového mám, a já musím po pravdě odpovídat, že ne... Myslím, že to bude hezký plán na léto. Vymýšlet oznamka. 

Chápu, že mít svůj originál není pro každého jednak dostupné, a taky důležité... Musím už si konečně uvědomit, že jsou v populaci i normální svatební jedinci a že já fakt nejsem měřítko! (Jako jsem chtěla, aby moje šaty neměl nikdo jiný, tak by mi vadilo, že má někdo stejné oznámení...)

Něco podobného jsem teď prováděla s PFky a bylo to tak nějak snazší... Protože novoroční kartičky dáváte každý rok, ale oznamko je jen jedno... (Cynici mlčí, ano?) No, tak si k vám jdu pro radu... Co si myslíte, že by na takovém neutrálním oznamku být, aby se mohlo líbit...? 

Mně prostě připadá, že má každá dvojice a svatba svá specifika a těžko se mi vymýšlí něco, co by se mohlo hodit jakože univerzálně... Možná bych na to mohla jít tak, že motivy pojmu jako svatební gratulace a budu je pak nabízet i na oznamka... To by asi šlo... Cha!

No, ale i tak, máte li myšlenku, nebojte se ji ventilovat... Nápady sem!


Update 28. 5. Už jsem s tím začala! Zatím motivy, které už jsou na světe... Proč je nechat zahálet...10 komentářů:

 1. No, já myslím, že je určitě dobré mít nějaké "vzory" v zásobě. Je spousta lidí, kterým, přesto, že chtějí něco originálního, stačí, že si vyberou z již existující nabídky přání. Asi těch, kteří přijdou a vymyslí si motiv úplně sami bude méně.(?) Soudím tedy jen podle sebe, kdy bylo celkem dost překvapených lidí u mých oznámení, že jsem si je vyráběla sama. Myslím, že taková klasika, jako ptáčci, srdíčka, páry zamilovaných lidí, budou v tvém provedení budou vždy originální! :-) A ti, co budou chtít něco svého, se ozvou sami:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to tak, někdo má rád na výběr z hotových motivů... U mě motiv člověk nemusí vymýšlet sám, ale je to pravda delší proces, než mi popíše, co mají rádi, barvy... A atyk chápu, že svatba je nákladná věc, a ne každý si potřebuje platit originál...;-)
   Tak já se do toho pustím...;-).
   P.

   Vymazat
 2. už to, že si někdo objedná u tebe, je pro většinu lidí originální až až :)
  a řekla bych, že zamilované páry jsou sázka na jistotu - lidský, zvířecí, všechny! nebo se u těch párů zaměřit na koníčky - motorkáři, cyklisti, vodáci, kafíčkáři, hudebníci, .. může to být něco, co ten pár vystihne a přitom je takových dvojic mraky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodně frčívá kolo... Přijde mi ale, že takových těch sportovních motivů už jsou všude mraky, tak proč je dělat znova... No jo, to jsem celá já...:-). Ale jo, třeba kafíčkáři zní fakt dobře:-). Hele, víš, že mě teď v jedné formě odmítli, že můj styl je příliš originální? Ha ha...:-). P.

   Vymazat
 3. Petruš,já bych úplně katalog asi nedělala. Spíše bych udělala pro představu nějaké základní verze tvých originálních oznámení - jednoduché, romantické, veselé, sportovní, fotografické atd., které by se pak doladily podle snoubenců. Teda ty by jsi vymyslela a vytvořila to doladění.:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já už s tím začala:-):
   http://www.fler.cz/zbozi/svatba-kocici-7465042 nebo http://www.fler.cz/zbozi/laska-povznasi-7465160
   Úpravy jsou možné v barvách a textu... Základ je "jen" kresba...
   To by šlo, ne?:-)
   Koneckonců, mám celý život na vymýšlení a přemýšlení, co lidem nabídnout... Což je super:-).
   Díky za nápady, Jani! P.

   Vymazat
  2. Jojo, takové typy nabídnout a pak na přání pozměnit barvu nebo obsah... to bude mít úspěch a bude to pro zájemce příjemné pro orientaci.
   Akorát mě zarazilo to slovo "oznamko." To jsem v životě neslyšela a asi ani slyšet nechtěla :-DD

   Vymazat
  3. :-D Fákt? Já ho používám pořád, docela běžně, nenapadlo by mě, že by někomu mohlo vadit:-). Tak tedy speciálně pro tebe: "svatební oznámení":-). Těším se na vymýšlení dalších motivů... P.

   Vymazat
  4. Děkuji. Připadá mi to obdobné jako používat oficiálně "výzo" místo vysvědčení.

   Svatební oznámení jsme si vyráběli sami. Dvojvrstvé. (Nebo troj-? To asi ne, už nevím.) Dole hodně podlouhlá karta (vejdou se tři pod sebe na A4) ze silného kvalitního papíru v barvě něco mezi teple žloutkovou a oranžovou. Na ní text. Na ní další vrstva toho formátu, myslímže bez textu, materiál: pauzák. Takový závoj... Vlevo to bylo obojí proděravělé kruhovými dírkami jako z děrovačky, ale dělali jsme to raznicí, pro ty účely pořízenou. Dvě dírky nad sebou, kterými jsme protáhli mašličku žluto-oranžovou a zavázali.
   Bylo to prima, i když těch oznámení bylo asi 300 ks.

   Vymazat
  5. A copak já jsem nějaká oficiální?:-) (A to si představ, že dokonce píšu "vízo"... Myslím, že jsem u tebe definitivně skončila...:-)).

   Pořád s láskou vzpomínám, jak jsem lepila a ručně nadepisovala pásky s webovkami a lepila vytištěné kartičky na lepenku...:-).
   A 300 ks? Tak to je mazec...:-) To byla svatba někde v hale?:-) P.

   Vymazat

Děkuji za komentář!